Tepebaşı İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

TEPEBAŞI İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR

 

 Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün faaliyetleri kapsamında yer alan mahallelerde Ağaç budama işini kolaylaştıracak dal budama makinesini devreye soktu.

Eskişehir’de bir ilk olan dal budama makinesinin Belediye şantiyesinde yapılan tanıtım ve çalışma programını Başkan Ataç, Başkan yardımcısı Melih Savaş ve Park Bahçeler müdürlüğü yetkilileri izledi.

Makinenin tanıtımında bir konuşma yapan Golf International Satış Müdürü Ümit Çelenli ”Makinemiz Türkiye’de ilklerden sektörde lider olan bir markadır. Hem iş gücü hem park ve bahçelerin metraj olarak kullanabileceği uzun ömürlü bir makinedir. Özellikle dal budama ve mahallelerde ve sokaklarda uzun ömürlü sağlıklı bir şekilde budama yapıp problemsiz dal büküp parçalama kısmında uzun vadede kullanabileceğimiz bir makinedir. Şu anada Türkiye’de birkaç belediye bu makineyi öncü olarak getirtti. Kazasız uzun ömürlü bir kullanım diliyoruz” dedi.

Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nuray Çayır ise ”Bu dal öğütme makinesiyle özellikle budama mevsiminde çok fazla nakliye iş gücü kaybımız oluyor. Çok büyük iş kaybı oluyor özellikle bunda çok kolaylık sağlayacak bize onun dışında peyzaj uygulamalarımızda estetik görüntüler etmek amaçlı kullanacağız. İşimizi kolaylaştıracak bir makine aldık makine bugün Eskişehir’de bir ilk Tepebaşı İlklerin Belediyesi “dedi.

Eklenme Tarihi: 09.05.2016